حضور موفق شرکت درسا دارو در شانزدهمین همایش علوم دارویی ایران

شرکت داروسازی درسا دارو در شانزدهمین همایش علوم دارویی ایران حضوری فعال و چشمگیر داشت.

همایش علوم دارویی ایران ( Iranian Pharmaceutical Sciences Congress ( IPSC  که هر دو سال یک بار به میزبانی یکی از دانشکده های داروسازی کشور برگزار می شود امسال به میزبانی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه چهارشنبه 15 آبان ماه با حضور معاون محترم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد و تا 17 آبان ماه، پذیرای بیش از 600 نفر از متخصصین داروسازی کشور و دانشجویان داروسازی بود.

شرکت کنندگان این همایش اساتید ممتاز و برتر دانشکده های داروسازی کشور و محققین علوم دارویی و دانشجویان داروسازی و سایر رشته های مرتبط با علوم دارویی بودند.

درسا دارو در این کنگره موفق گردید ارتباطات موثری با جامعه داروسازی کشور در استان کرمانشاه و استان های همجوار برقرار و در فرصت مغتنم به معرفی آخرین محصولات باکیفیت خود نظیر قرص های مکمل یدوفولیک، آی ویتا پریناتال و بن فرول (ویتامین D3) بپردازد.همچنین مراجعین به غرفه درسا دارو از شنیدن این موضوع که درسا دارو تنها تولیدکننده ماده اولیه نیتروگلیسرین در کشور و خاورمیانه می باشد و تمامی اشکال دارویی تزریقی، زیرزبانی و آهسته رهش این دارو که در کشور تولید می شود، از ماده اولیه ساخت شرکت دانش بنیان درسا دارو است، شگفت زده شدند.

دراین همایش حدود ۴۰ سخنرانی در بخش‌های گوناگون از جمله شیمی دارویی، فارماسیوتیکس، نانوتکنولوژی دارویی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، فارماکولوژی، داروسازی بالینی، ۲ پانل آموزشی با موضوع مسائل آموزشی داروسازی و فرصت های شغلی و کارآفرینی در صنعت داروسازی و چندین کارگاه آموزشی و حدود 420 پوسترارائه شد.

این همایش همواره بستر مناسبی را برای ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشکده های داروسازی و انتقال تجربیات در جهت ارتقای سطح علمی و پژوهشی متخصصین علوم دارویی فراهم نموده است.