اهمیت مصرف مکمل یدوفولیک در دوران بارداری با متخصصین زنان و زایمان بیمارستان مهدیه تهران در میان گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت درسا دارو، در جلسه مورنینگ روز دوشنبه مورخ 1401/03/13که در بیمارستان مهدیه تهران برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو به ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققین تغذیه و بارداری در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی پرداخت.

در این جلسه که اساتید متخصص زنان و زایمان و رزیدنت های این رشته حضور داشتند، آخرین مقالات بین المللی و کشوری مربوط به ضرورت مکمل یاری با ید در دوران بارداری و شیردهی بررسی و به بحث و تبادل نظر در مورد آنها پرداخته شد.

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول های عصبی و موثر در جلوگیری از عقب ماندگی های ذهنی و افزایش ضریب هوشی نوزادان است. جدیدترین مطالعات نشان می دهند که حتی در کشورهایی که جمعیت آنها ید کافی دریافت می کنند نیز در دوران بارداری و شیردهی نیازمند دریافت مکمل های حاوی ید می باشند.

مطالعات انجام شده در کشور ما بیانگر عدم کفایت ید دریافتی از رژیم غذایی در دوران بارداری و شیردهی می باشد و ضرورت تجویز مکمل های حاوی ید، یدوفولیک و آی ویتا، را به خوبی نشان می دهند.

 بر اساس توصیه انجمن های متخصصین غدد و متخصصین زنان و پریناتولوژی، استفاده روزانه یک عدد قرص یدوفولیک از 3 ماه پیش از بارداری تا پایان دوران شیردهی و نیز مصرف روزانه یک عدد قرص آی ویتا از ماه پنجم بارداری تا پایان دوران شیردهی، موجب پیشگیری از اختلالات و عقب ماندگی ذهنی نوزادان و افزایش ضریب هوشی کودکان می شود.